Just another weblog
Thursday January 17th 2019

Czym są systemy lojalnościowe?

Czym są systemy lojalnościowe?

System lojalnościowy to narzędzie marketingowe, które znajduje zastosowanie w wielu przedsiębiorstwach. Można wręcz stwierdzić, że jest swego rodzaju parasol rozkładany nad firmą.

Stworzenie programu lojalnościowego wymaga zaangażowania i wysiłku, jest to swoista gra drużynowa – aby odnieść sukces należy rzetelnie budować każdą część, współpracując i realizując się w grupie, którą tworzą przedstawiciele wszystkich działów.
System lojalnościowy – domena dużych firm

Programy lojalnościowe wymagają zaangażowania wielu osób, nic więc dziwnego, że są one zazwyczaj realizowane w dużych przedsiębiorstwach. W rzeczy samej jest to aktywne współpraca osób zatrudnionych we wszystkich działach – sprzedaży, IT, księgowości, kadr, prawnym, zamówień, a także PR i marketingu, który – nota bene – najczęściej pełni funkcję lidera zespołu.
Ważną funkcję w tej kwestii spełnia także zarząd, który powinien wyrazić aprobatę względem przedsięwzięcia, wspierać i motywować zespół, a także wymagać. Bez poparcia ze strony zarządu firmy, system lojalnościowy znajduje się na przegranej pozycji i nie ma najmniejszego sensu, by podejmować jakiekolwiek działania.

Przed przystąpieniem do programu lojalnościowego warto zadać sobie pytanie, czy konkretna firma faktycznie potrzebuje tego typu rozwiązania? W tej sytuacji konieczne jest dokonanie odpowiednich analiz i oceny stanu faktycznego, jest to warunek konieczny – niezbędny do podjęcia decyzji o zasadności programu lojalnościowego. Ważne jest to, aby były to analizy wykonane rzetelnie i sumiennie, najlepiej przez osoby obiektywne, nie związane bezpośrednio z firmą, aczkolwiek godne zaufania i wiarygodne.

Należy pamiętać, że system lojalnościowy jest jak parasol rozkładany nad firmą – jego wprowadzenie to nieuchronna zmiana w każdym dziale, zmiana, która dotyczy wszystkich pracowników, bez jakichkolwiek wyjątków, począwszy od zarządu, a na pracownikach najniższego szczebla skończywszy. Każdy musi zrozumieć ideę wprowadzanego przez firmę programu, nastawić się na dążenie do wytyczonego celu, a co najważniejsze, dostosować się do zmian, które towarzyszą przedsięwzięciu.

Przeczytaj też: http://www.edenred.pl/pl/programy-lojalnosciowe-wsparcie-sprzedazy

Next Topic:

More from category

Witaj, świecie!

Witaj w sieci blogx.pl. To jest Twój pierwszy wpis. Zmodyfikuj go lub usuń, a następnie rozpocznij blogowanie! No [Read More]

Interesting Sites

    Archives